• 100%
  organike
 • 3567 njerëz
  e porositën sot

Hypertea © tension normal të gjakut që me përdorim të parë.
Rezultat që zgjat.


-50%

Ai shënjestrën shkakun e sëmundjes, duke zvogëluar rrezikun e goditjeve në tru dhe infarktit në zero!

 • Normalizon presionin e gjakut brenda 6 orëve të para për shkak të bioflavonoideve
 • Rivendos gjendjen dhe elasticitetin e enëve të gjakut brenda 1 regjimi trajtimi
 • E sigurt për çdo moshë. Efektive gjatë fazave 1, 2 dhe 3 të hipertensionit

-50%

Sasia e mallrave është e kufizuar:

18artikuj

 • Çmimi i eksportit:
  7800 ALL
 • Çmimi i ulur:
  3900 ALL
1 pako = 3900 ALL

Sasia e mallrave është e kufizuar:

18artikuj

 • Çmimi i eksportit:
  7800 ALL
 • Çmimi i ulur:
  3900 ALL
1 pako = 3900 ALL

Kontrolloje veten!
A vuani nga të paktën një nga simptomat e mëposhtme?

 • Dhimbje koke
 • Rritje e rrahjeve të zemrës
 • Njolla të zeza para syve (notues syri)
 • Lodhje kronike
 • Apati, acarim, përgjumje
 • Edemë e fytyrës
 • Shikim të paqartë
 • Gishta të mpirë dhe të ftohtë
 • Hiperhidrozë
 • Rritje të presionit të gjakut

KY ËSHTË HIPERTENSIONI!

E rëndësishme!
67% e pacientëve me hipertension në Shqipëri nuk e kanë idenë se janë të sëmurë.

Çfarë e bën të rrezikshme hipertensionin?

Pasojat e presionit të lartë të gjakut janë më të rrezikshme sesa sëmundjet onkologjike dhe tuberkulozi së bashku. 89% e rasteve të hipertensionit përfundojnë me infarkte. Në enët e gjakut zhvillohet trombozë. Rreziqet e hemorragjive cerebrale dhe goditjeve në tru janë të larta.

Pirja e duhanit, pirja e alkoolit, kequshqyerja, mënyra e dobët e jetesës, streset dhe niveli i lartë i kolesterolit i bëjnë pasojat edhe më të rrezikshme. Njerëzit mbipeshë vuajnë nga hipertensioni 3-4 herë më shpesh sesa njerëzit normal.

E RËNDËSISHME!
Hipertensioni përparon me shpejtësi dhe një në pesë pacientë përballet me një rezultat fatal. Filloni trajtimin tani dhe bëhuni plotësisht të shëndetshëm.

Zbulimi i rëndësishëm i shkencëtarëve

Shkencëtarëve nga Qendra Kombëtare e Flebologjisë iu deshën 8 vjet për të prodhuar këtë suplement profilaktik-terapeutik. Zbulimi i vitit u nominua në çmimin ndërkombëtar të Fondacionit Gairdner. Testimi me shumë hapa vërtetoi efektivitetin e suplementit, e cila u dha akademikëve të gjitha licencat e nevojshme të cilësisë dhe mbështetjen e qeverisë.

Hipertea eliminon 5 shkaqet kryesore të hipertensionit

 • Sistemi nervor i mbingarkuar (stresi, pagjumësia, etj.)
  Hypertea lehtëson ankthin për shkak të rrënjës valeriane dhe bimës “motherwort”.
 • Toksina në enët e gjakut
  Hypertea përmirëson funksionin e zemrës, pastron mbeturinat nga enët e gjakut falë bioflavonoideve të marra nga kafeja jeshile dhe murrizi.
 • Varikoziteti dhe tromboza
  Hypertea përmirëson qarkullimin në venat e gjakut, çliron mpiksjen dhe forcon muret e enëve të gjakut sepse përmban kone të përqendruara të luleve, të njohura si “hops” (Humulus lupulus).
 • Rritja e nivelit të sheqerit në gjak
  Hipertea zvogëlon sasinë e sheqerit në gjak, duke parandaluar diabetin falë ekstrakteve të rigonit dhe bimës “bisht-kalë”.
 • Pesha e tepërt
  Hypertea nxit dobësimin, rrit metabolizmin dhe funksionimin e veshkave falë ekstraktit të melisës.

Hipertea eliminon 5 shkaqet kryesore të hipertensionit

 • Sistemi nervor i mbingarkuar (stresi, pagjumësia, etj.)
  Hypertea lehtëson ankthin për shkak të rrënjës valeriane dhe bimës “motherwort”.
 • Toksina në enët e gjakut
  Hypertea përmirëson funksionin e zemrës, pastron mbeturinat nga enët e gjakut falë bioflavonoideve të marra nga kafeja jeshile dhe murrizi.
 • Varikoziteti dhe tromboza
  Hypertea përmirëson qarkullimin në venat e gjakut, çliron mpiksjen dhe forcon muret e enëve të gjakut sepse përmban kone të përqendruara të luleve, të njohura si “hops” (Humulus lupulus).
 • Rritja e nivelit të sheqerit në gjak
  Hipertea zvogëlon sasinë e sheqerit në gjak, duke parandaluar diabetin falë ekstrakteve të rigonit dhe bimës “bisht-kalë”.
 • Pesha e tepërt
  Hypertea nxit dobësimin, rrit metabolizmin dhe funksionimin e veshkave falë ekstraktit të melisës.

Mendimi i ekspertëve

Unë e konfirmoj!
Luftuesit kryesor kundër hipertensionit janë bioflavonoidet. Ato mund të merren vetëm nga çaji jeshil dhe murrizi. Ato janë të pranishme në pothuajse të gjitha ilaçet kundër hipertensionit.
Por, përqendrimi i tyre në shumicën e produkteve është i vogël!
Kështu, ju mund të duhet të prisni për shumë vite për të parë efektin e saj. Unë e di me siguri se ilaçi i vetëm me sasi të madhe bioflavonoidesh është Hypertea. Unë kam parë formulën e tij dhe përfundimet e ekspertëve të pavarur dhe qytetarëve të respektuar. Unë ua rekomandoj këtë suplement pacientëve të mi dhe i qortoj nëse fillojnë vetë-trajtimin dhe marrin diçka që «ua këshilloi një mik», «lexuan në lidhje me të në internet», «dëgjuan në TV».
Kjo është e gabuar! Ju duhet të luftoni hipertensionin vetëm me metoda të sigurta! Ato të cilat besohen nga mjekët dhe që do të bëjnë që sëmundja juaj të zhduket përgjithmonë.

Doktor i një kategorie më të lartë, Ph.D. në Mjekësi
Robert J.


-50%

Sasia e mallrave në magazinën më të afërt është e kufizuar:

18 artikuj

 • Çmimi i eksportit:
  7800 ALL
 • Çmimi i ulur:
  3900 ALL
1 pako = 3900 ALL
 • Ne e konsiderojmë më shumë kujdes privatësinë e informacionit tuaj personal

-50%

Sasia e mallrave në magazinën më të afërt është
e kufizuar:

18 artikuj

 • Çmimi i eksportit:
  7800 ALL
 • Çmimi i ulur:
  3900 ALL
1 pako = 3900 ALL
 • Ne e konsiderojmë më shumë kujdes privatësinë e informacionit tuaj personal

Efektiviteti i Hypertea © është vërtetuar
nga provat klinike

Miratimi klinik u krye në një spital në Shqipëri në 2011.
Dy grupe vullnetarësh morën pjesë në provën klinike e cila zgjati 25 ditë.
Grupi i parë - burra dhe gra të moshës 28-80 vjeç, me çrregullime hipertensionale, të cilët morën Hypertea, dhe grupi i 2 - burra dhe gra me kushte të ngjashme, të cilët morën një qetësues të padëmshëm.
Rezultatet e hulumtimit

Rezultatet e hulumtimit

Qetësues i padëmshëm

Normalizimi
i presionit arterial
1%
Largimi i trombozës së venave 0%
Largimi i aritmisë 2%

Hypertea ©

Normalizimi
i presionit arterial
100%
Largimi i trombozës së venave 90%
Largimi i aritmisë 99%

Komente nga njerëzit që kanë vlerësuar efektin e Hypertea ©

Komente nga njerëzit që kanë vlerësuar efektin e Hypertea ©

Përfitimet e Hypertea ©

 • Ndihmë e shpejtë.
  Tensioni i gjakut tuaj do të normalizohet brenda 6 orëve të para të marrjes!
 • Nuk shkakton goditje të papritura ose rënie të tensionit.
  Rregullon funksionimin e saktë të zemrës.
 • Përmirësim gjithëpërfshirës i shëndetit.
  Largimi i pektorisit të anginës, aritmisë, neurozës, përmirësimi i kujtesës, rikuperimi i të folurit dhe lëvizjet pas goditjeve.
 • Rezultat efektiv pa efekte anësore.
  Qelizat e gjalla të bimëve kombinojnë plotësisht me qelizat e trupit të njeriut

Metoda e përdorimit:

Hidhni 1 lugë çaji me 200 ml ujë dhe ziejeni. Shijoni pijen e përfituar. Pijeni 3 herë në ditë pas buke pa sheqer shtesë.


-50%

Sasia e mallrave është e kufizuar:

18 artikuj

 • Çmimi i eksportit:
  7800 ALL
 • Çmimi i ulur:
  3900 ALL
1 pako = 3900 ALL
 • Ne e konsiderojmë më shumë kujdes privatësinë e informacionit tuaj personal:

-50%

Sasia e mallrave është
e kufizuar:

18 artikuj

 • Çmimi i eksportit:
  7800 ALL
 • Çmimi i ulur:
  3900 ALL
1 pako = 3900 ALL
 • Ne e konsiderojmë më shumë kujdes privatësinë e informacionit tuaj personal:
bg bs es hr hu it sq